איך להיפטר מנמלי אש?

תוכן עניינים

נמלת אש נקראת כך מכיוון שהן כתומות – אדומות והעקיצות שלהם כואבות וצורבות. ניתן למצוא אותם בכמה מהמקומות הכי לא צפויים (בעיקר סביב מקורות מים, טפטפות, בריכות, צינורות מים וכו') וכנראה מהסיבה הזאת – שהן מגיעות לאנשים במקומות הפנאי שלהם (כמו גם מתקני כושר בפארק ועוד מקומות ציבוריים), רבים חשים עוינות מיוחדת כלפי מיני הנמלים הללו. 

יש לטפל בנמלות האש שכן הן מהוות איום ומתרבות במהירות וביעילות. המטען הגנטי שלהן זהה לכל סוג אחר של נמלת האש וכאשר הן מגיעות למקום שכבר קיימות בו נמלת האש הן כמו "מצטרפות למשפחה".

כיצד לבדוק היכן יש נמלי אש?

כאשר אתה שומע מישהו מזכיר נמלים אש, הדבר הראשון שעולה על דעתך הוא הצבע האדמדם שיש לרבים מהמזיקים. עם זאת, לא כל נמלות האש אדומות וחשוב לבדוק אם יש צבעים שונים לפני שמנסים להתמודד איתן. אם אתם מוצאים קן של נמלים בבית או בחצר, הקפידו ללבוש כפפות והימנעו מלגעת בנמלים עצמן. הדרך היחידה שבה תוכל להדביר את אותן הנמלים אש בבטחה היא באמצעות קוטל חרקים (רייד, K-300 ואחרים) או בעזרת ג'ל \ גרגרים לנמלים בסמוך לקן עצמו.

במידה והחלטת לרסס בעצמך תצטרך להשתמש במרסס ובחומר על בסיס מים (ישנם מרססים ידניים וישנם חשמליים). שימו כפפות, מסיכה ורצוי בגדים ארוכים כדי שלא תבואו במגע עם אף אחד מהכימיקלים או שאריות על העור והבגדים שלך. 

שימו לב ייתכן שיחלפו מספר שבועות עד שהן ייעלמו לחלוטין, אבל ברגע שהן נעלמות, לא אמור להיות זכר מהם ותדעו שצרה אחת מאחוריכם לפחות עד האביב-קיץ הבא. 

מצאו את הקן שלהן – תחילה 

כדי להתחיל, תצטרכו לאתר את מושבת נמלת האש לפני שתוכלו לחסל אותה. נמלים אש נוטות לקנן קרוב או ליד מקורות חום ואור. אם אתה מוצא את הקן שלהם, אז העבודה שלך היא קצת יותר קלה. אתה יכול גם להשתמש בפיתיון של מדביר (כגון גרגרי גרנולר) כדי לפתות אותם מהקן שלהם. 

אחרי שמצאתם את מושבת נמלת האש והיא ממוקמת קרוב יחסית לבית או לחצר שלכם, השתמשו במוצר כמו Ant Bait Gel המכיל קוטל חרקים בשם פיפרוניל. מוצרים אלו מגיעים בנוסחאות שונות, אז וודאו שאתם בוחרים באחד שמיועד לשימוש חיצוני בלבד ולא כזה שמיועד לשימוש פנימי מכיוון שהם עלולים להזיק בשימוש בתוך הבית.

נמלי האש והקנים שלהן.

אתה רוצה להיפטר מנמלים אש בבית שלך, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להכין פיתיון תוצרת בית. פיתיון הוא מזון שאי אפשר לעמוד בפניו שמפתה חיה, בדרך כלל טורף. לדוגמה, סנאים מפתים לתוך מאכילי ציפורים על ידי זרעי ציפורים. המפתח עם פיתיון עבור נמלי אש הוא לעשות את זה טעים מספיק כדי לפתות אותם הרחק מהקנים שלהם, אבל עדיין מעט רעיל כדי שהם לא יחזרו לאחר אכילתו. אתה יכול להשתמש במי סוכר וקינמון כמרכיבים העיקריים בפיתיון הזה, יכולים לערבב גם סוכר ובורקס (BORAX), רבע כפית בורקס על כל כפית סוכר כדי שהן יקחו את הרעל לקן ולא יחזרו שוב (מאחר שהבורקס מרעיל אותן). 

 

מסקנה

ישנן מגוון דרכים להיפטר מנמלים אש בחצר (פתיונות ג'ל, גרגרים וריסוס), אך תמיד יש להיזהר בעת בדיקתן. קשה מאוד להרוג אותם מאחר ואלו יתאמצו מאוד כדי להגן על הקינים שלהם.  במידה ולא הצלחתם – הזמינו את חברת מזיקיס ונשמח לבצע עבורכם את המשימה הלא פשוטה הזאת. 

שאלות נפוצות אודות נמלת האש

מהו האיום העיקרי שמציבות נמלי אש?

האיום העיקרי שמציבות נמלות האש הוא הכאב והסבל שהן יכולות לגרום לאנשים וחיות המחמד שלהם. הם טורפים אגרסיביים ביותר שיכולים לגרום לנשיכות כואבות שלעיתים יכולות להימשך מספר ימים. לא רק שסימני הנשיכה נראים כואבים אלא שהם גם נדבקים, מה שעלול להוות סיכון בריאותי חמור. כשמתארים את הכאב, נאמר שנמלת האש גורמות ל"מחטים עמוקים בבשרך!" נמלי אש יכולות גם לחדור לבתים ולאכול מזון המאוחסן שם. בנוסף לגרימת כאב עצום לבני אדם ולבעלי החיים שלהם, מין פולשני זה מהווה גם סיכון רציני לבריאות האדם. 

איך מזהים את נמלת האש?

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת על נמלים אש הוא שהן מאוד אגרסיביות ויכולות להיות די מסוכנות לבני אדם. הם יפלשו לכל אזור בו יוכלו למצוא מזון, מחסה ומקום להתרבות. הם לא מעוניינים בשום דבר אחר. נמלי האש מסוגלות לגרום לנשיכה כואבת לבני אדם, מה שעלול להוביל לתגובות אלרגיות ולנזק לרקמות. חמורה עוד יותר היא היכולת שלהם להפיץ חיידקים, כמו Staphylococcus aureus ו-Eikenella corrodens, שעלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. לרוב תמצאו נמלים אש מקננות סביב מקורות אש כמו ערימות עצים או חומרים דליקים אחרים. הסיבה לכך היא שהאש מספקת עבורם את הסביבה המושלמת (טמפרטורה, לחות, זמינות מזון). אז אם אתה יודע שיש שריפה בקרבת מקום (וזה בדרך כלל המקרה), אז אתה צריך לצפות לראות אוכלוסיות של נמלים אש גדלות בגודלן.

מהם הצעדים שעליכם לנקוט כדי להתמודד עם נמלים אש?

שלב ראשון הוא לאתר את נמלי האש. זה יכול להיעשות על ידי חיפוש ערימות קטנות של לכלוך (תלוליות) ליד ההיקף החיצוני של הבית שלך או ליד בסיסי צמחים, סלעים קטנים, או אזורי רבייה אחרים של נמלים. נמלות האש פעילות במהלך היום ולרוב יימצאו קרוב יחסית לקן שלהן, ישנות במהלך הלילה. גם נקבות בוגרות וגם זכרים מכונפים משני צידי גופם, בעוד שהנקבות נראות שונות לגמרי מהזכרים על ידי גוף ארוך ועבה יותר וראש קטן יותר. אלא אם כן יש לך ניסיון רב עם המזיק הזה וכיצד להתמודד איתו, אולי עדיף להיעזר בחברת הדברה מקצועית, שכן הרבה דברים יכולים להשתבש במהלך ניסיון להרוג את הנמלים הללו בעצמך. יישום כימי של חברה המתמחה בטיפול בסוגים אלו של נמלים, ככל הנראה, יהיה מדויק ויעיל בהליכי היישום שלו. ראשית, יש צורך לדעת היכן ממוקם הקן כדי שניתן יהיה לתת יישום מדויק במיקום זה. לאחר מכן יש צורך לחפור את כל הקינים הפעילים באזור כך שדייריהם יהרגו בכל אחד מהם. השלב האחרון הוא לכסות את כל החורים שנותרו באדמה שנחפרו על ידי עובדי נמלת האש, כך שהם לא יוכלו להמשיך לחצר או לבית שלך כדי לבנות מחדש במקום אחר.

Red imported fire ant,Action of fire ant

 

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם:

דילוג לתוכן