במה עדיף להשקיע – בשוק ההון או בציורי אומנות מקוריים?

תוכן עניינים

השאלה היכן להשקיע את הכסף היא שאלה שמעסיקה משקיעים פוטנציאליים רבים. הרי יש כיום כל כך הרבה אפיקי השקעה טובים ושונים, איך נדע מה מתאים לנו? במאמר הבא נבחן שני חלופות אפשריות ונבדוק היכן עדיף להשקיע בשוק ההון או באומנות מקורית.

הידע עושה את ההשקעה

חשוב להבין שאין תשובה אחת מוחלטת בכל הקשור להשקעה. אחד יעדיף להשקיע את כספו במניות או במוצרים פיננסיים דומים, אחר יפנה לנדל"ן ואילו השלישי בכלל ייכנס לעולם האומנות, של תמונות וציורים למכירה. שלושתם עשויים להרוויח, או להפסיד, או לא לשנות דבר במאזן הכספי שלהם.

חשוב להבין שהשקעה טובה מתחילה בהבנה טובה. הבנה של השוק הרלוונטי, של הכוחות המשחקים בו תפקיד ושל המונחים המקובלים בו. עולם האומנות, אשר גדוש בתמונות למכירה או ציורים למכירה, גדוש גם בשמות חמים שצריך להכיר, מגמות בולטות ומונחים חשובים. בכדי להשקיע כראוי צריך לערוך איתם היכרות נאותה.

אין שני לסכום ראשוני

ללימוד אם כן יש ערך, והוא זה שיקבע האם שוק ההון עדיף להשקעה או דווקא תמונות למכירה. פקטור נוסף שמשחק תפקיד הוא סכום ההשקעה הראשוני, אשר משתנה משוק לשוק. בעוד ששוק ההון פתוח פחות או יותר לכל אחד עם כל סכום כסף, עולם האמנות מציב רף כניסה יותר נוקשה ודורש השקעה ראשונית כספית משמעותית יותר.

לא כדאי לכם לפספס>>beehive.co.il

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם:

השמה להיי טק
עסקים וכלכלה

השמה להייטק

בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחה מרשימה בענף ההייטק הישראלי. יותר ויותר חברות טכנולוגיה קמות ומתרחבות, ויחד איתן גדל באופן משמעותי הביקוש לעובדים מוכשרים בתחום. במאמר

קרא עוד »
שיווק בוואצטסאפ
עסקים וכלכלה

כיצד להשתמש בוואטסאפ לעסקים

וואטסאפ היא אחת מאפליקציות המסרים הפופולריות ביותר בעולם, עם למעלה מ-2 מיליארד משתמשים פעילים. למרות שהוא משמש לעתים קרובות לתקשורת אישית, זה יכול להיות גם

קרא עוד »