מה ההבדל בין שוק הבגדים בארץ לשוק בארה"ב

תוכן עניינים

קטגוריית האופנה, ובעיקר תחום הבגדים, היא אחת מקטגוריות הקנייה המובילות בעולם בכלל ובארץ בפרט ועל אף שנראה כי שווקי הביגוד העולמיים הם די זהים, תתפלאו לשמוע כי קיים הבדל בין שוק הבגדים בארץ לשוק בארה"ב

אופנה וביגוד – קטגוריית הקנייה המובילה

תרבות הצריכה המערבית מעודדת אנשים רבים לרכוש מוצרים מכל הבא ליד, כאשר מבין כל קטגוריות הקנייה האהובות עלינו, נראה כי קטגוריית האופנה בכלל והביגוד בפרט, תפסה מקום של כבוד אצל כלל הצרכנים בעולם.

אך בעוד שנראה כי אין הבדלים מהותיים בין שווקי הביגוד העולמיים, קיים למעשה הבדל בולט בין שוק הבגדים בארץ לבין שוק הבגדים בארה"ב.

ההבדל בין שוק הבגדים בארץ לשוק בארה"ב

מלבד מגמות אופנתיות כמו טייצים או קרופ טופ לדוגמה, מגמות אשר מתחילות לרוב בארה"ב ובסוף מגיעות גם אלינו לישראל, קיימים הבדלים נוספים מהותיים בין שוק הבגדים בארץ לשוק בארה"ב, בעיקר הבדלים הנוגעים לתחום הכלכלי ונובעים בין היתר מתרבות הצריכה והקנייה של הצרכנים האמריקאים.

כך לדוגמה, עניין המע"מ הקיים בישראל, הוא אחד מנקודות ההבדל הבולטות הגורמות לפערי מחירים בתחום האופנה והביגוד, בהשוואה למותגים זהים בארה"ב, זאת מלבד הגישה העסקית האמריקאית אשר אינה מחויבת למספר בודד של מעצבים או מותגים בכדי לשמור על מחירם.

אל תפספסו>>prize.org.il

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם:

דילוג לתוכן