מה מאפיין את העובדים הטובים ביותר?

תוכן עניינים

הפגנת תכונות מסוימות כעובדים שכירים, יכולה לפתוח בפניכם שלל דלתות והזדמנויות במהלך הקריירה. אתה יכולים לשפר את הסיכוי שלכם לקבל משרות, להתקדם בתוך חברות ולהתפתח, אם רק תציגו מאפיינים אישיים שמתאימים לעולם העבודה של ימינו.

במאמר זה, אנו בוחנים את התכונות הנפוצות ביותר שמעסיקים, מגיסים וחברות כח אדם מחפשים.

מסירות

מסירות היא תחושה חזקה של תמיכה ונאמנות לתפקיד או לחברה. עובדים מחויבים הם לרוב מונעי מטרה, הן בחייהם האישיים והן בקריירה. גם ללא ניסיון רב בתחום, עובדים מסורים מוכנים להשקיע את המאמץ הנדרש כדי לבצע את המשימה.

בנוסף, מסירות תוביל אתכם לחיזוק התכונות הפחות חזקות שלכם.

ביטחון עצמי

ביטחון עצמי ופרודוקטיביות לרוב עובדים היטב יחד. עובדים בטוחים לא רק מאמינים ביכולות שלהם לנהל משימות, אלא יש להם סיכוי גבוה יותר לשכנע מנהלים, עמיתים לעבודה ולקוחות ביכולות שלהם. ביטחון עצמי מפותח יעזור לכם להתמודד עם אתגרים.

אמינות

אמינות היא גורם חשוב בידיעה שהעבודה תבוצע, ובצורה טובה. עובדים אמינים ומהימנים הם בעלי ערך במקום העבודה, מכיוון שהם יכולים לבצע את המשימות שלהם ללא הרבה פיקוח. היכולת לעבוד באופן עצמאי חשובה, אפילו בארגונים בעלי אוריינטציה צוותית. 

עבודת צוות 

מנגד, חשוב מאוד גם לדעת לעבוד בצוות ולשתף פעולה עם אחרים. למעשה, זוהי דרישה בסיסית ברוב הגדרות התפקידים. שיתוף פעולה מוצלח דורש כישורי תקשורת מצוינים, סבלנות וסובלנות. כל אלה יאפשרו לכם להוכיח את הערך שלכם עבור הצוות. 

מנהיגות

כישורי מנהיגות חזקים יכולים לעזור לכם להניע את החברה שלכם קדימה. הם יכולים גם לסייע לכם להנחות את חברי הצוות שלכם, בפיתוח מיומנויות משלהם. למנהיגים בעלי השפעה יש אוסף רחב של תכונות, כולל ביטחון עצמי, אמינות ויושר.

אם יש לכם כישורי מנהיגות, יש לכם סיכוי יותר גבוה להתקדם בתוך הארגון, וזהו יתרון גם עבור החברה, כי קידום מבפנים חוסך עלויות גיוס והכשרה.

העסקת אדם המבטא תכונות מנהיגות, נותנת לאחרים מישהו או מישהי לשאת אליהם עיניים וללמוד מהם. זה עשוי להגביר את רמות המוטיבציה והפרודוקטיביות בארגון כולו.

תקשורת

כישורי תקשורת חזקים יכולים להועיל לכם כמעט בכל סוג של עבודה. במהלך הקריירה שלכם, סביר להניח שתעבירו כמות משמעותית של זמן בתקשורת עם לקוחות, עמיתים לעבודה, ספקים או מנהלים. כישורים בינאישיים חזקים מבטיחים שאינטראקציות אלו יהיו חיוביות ויעילות. 

איש תקשורת טוב יודע להקשיב לאחרים. אם אתם יודעים להקשיב בצורה פעולה, הדורשת הבנה מלאה של הצד השני ויכולת להגיב בצורה מתאימה, אתם תהיו נכס לכל חברה. 

מודעות עצמית

מודעות עצמית מאפשרת לכם להבין את החוזקות והחולשות שלכם. התכונה הזו תעזור לכם לזהות מתי כדי לכם לבקש עזרה או משוב על העבודה שלכם, ותסייע לכם לשפר את הכישורים שלכם ללא הרף. 

ככל שתפתחו יותר את כישורי המודעות העצמית שלכם, כך תוכל לשקף בקלות רבה יותר לסביבה שלכם את המיומנויות שצברתם מאז שהתחלתם לעבוד בחברה.

חשיבה ביקורתית

מעסיקים מעריכים עובדים שמפגינים כישורי חשיבה ביקורתית. מערך מיומנויות זה כולל הסתכלות על בעיה, סקירת נקודות מבט שונות ופיתוח פתרון לוגי.

יושרה

על ידי העסקת עובדים שהם סומכים עליהם, מעסיקים יכולים להתמקד בתחומים אחרים של העסק. יושרה כוללת תכונות כמו אחריות וכנות, בין השאר לגבי היכולות וההעדפות שלכם. 

שקיפות במקום העבודה חשובה, כי היא מעצבת את התרבות של החברה ומובילה אותה להצלחות. כאשר חברי הצוות שלכם יודעים למה לצפות מכם, יהיה לכם יותר קל לפתח אסטרטגיות שיובילו אתכם להישגים ולעמידה ביעדים. היושרה שלכם, בסופו של דבר, מסוגלת להוביל להצלחת החברה כולה.

יושרה היא אחד המאפיינים החשובים ביותר של חבר צוות טוב, מכיוון שכנות יוצרת סביבה של תקשורת פתוחה. כאשר מעסיקים ועובדים מרגישים חופשיים לשתף את החששות, השאלות והמשובים שלהם, כל אחד ואחת בארגון יכולים להרוויח.

לסיכום

פיתוח תכונות האופייניות לעובדים טובים, עשוי לעזור לכם ליצור רושם חיובי על המעסיק שלכם, ועל מעסיקים פוטנציאליים או עתידיים. 

תכונות אלו עשויות גם לסייע לכם ולתחזק קשרים חיוביים עם החברים שלכם לעבודה, מכיוון שהם יכירו את הערך הרב שלכם, הן בתור עובדים והן בתור בני או בנות אדם.

Recruitment, search job vacancy, HR human resources and social network

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם:

Uncategorized

מסיבת בן או בת

מסיבת בן או בת היא מסיבה שנערכת כדי לחגוג את גילוי מין העובר. המסיבות הפכו פופולריות בשנים האחרונות, והן מהוות הזדמנות נהדרת לחגוג את החדשות

קרא עוד »
טליתות
Uncategorized

טליתות – ההיסטוריה וכיום

מאז ועד היום גברים יהודים מזוהים בין היתר בגלל הטלית שהם מתעטפים איתה. מה היא בכלל טלית? אפשר להגיד כי מדובר על בגד עליון שמגיע

קרא עוד »
דילוג לתוכן