מה מאפיין מטפלים סיעודיים טובים?

תוכן עניינים

אם הגעתם לשלב בו אתם מתקשים להתמודד לבד עם הטיפול בהוריכם, או באנשים אחרי אשר זקוקים לסיעוד, זה הזמן לחשוב על עזרה מקצועית. 

אתם ודאי יודעים שאתם צריכים מטפל או מטפלת סיעודית בעלי ניסיון והסמכות מתאימות, אבל מה עוד? מה בעצם מבדיל בין מטפלים מקצועיים בעלי כוונות טובות, לבין מטפלים ממש טובים? אלה כמה תכונות שאתם צריכים לחפש, בשביל להבטיח שהאנשים שאתם אוהבים יקבלו טיפול ברמה הגבוהה ביותר.

אמפתיה מעל הכל

מטפלים חייבים לגלות חמלה ואמפתיה כלפי האדם שהם מטפלים בו. עליהם לקחת בחשבון את התחושות של המטופלים, כולל האפשרות שהם מרגישים לא בנוח עם עצם העבודה שהם זקוקים לסיעוד ותלויים באחרים. על המטפלים להעניק את הכבוד שמגיע להם.

תשוקה ומסירות לתפקיד

מטפלים שחשים תחושת שליחות בעבודה שלהם, מתפקדים בדרך כלל טוב יותר. הם לא רק מבינים עד כמה עבודתם חיונית, אלא גאים ללמוד כל הזמן, לשפר ולשדרג את המומחיות שלהם. מטפלים נלהבים נוטים להיות מאוד מסורים, ובעלי רצון עז להעניק טיפול שיעשיר את החיי המטופלים שלהם.

כישורי תקשורת מעולים

תקשורת בריאה חשובה בכל סיטואציה, וזה נכון על אחת כמה וכמה עבור מטפלים סיעודיים. מטופלים עלולים לסבול מבעיות דיבור או להתקשות לתקשר לגבי הצרכים שלהם. מטפלים טובים צריכים לתקשר בצורה יעילה, במונחים ברורים ופשוטים עם המטופלים ומשפחותיהם, ולשמור תמיד על קווי תקשורת פתוחים. מבלי להבין מה המטופלים צריכים בכל רגע נתון, הטיפול בהם לא יכול להיות מושלם.

כוח פיזי

מטופלים רבים סובלים מוגבלות פיזית כלשהי, וזקוקים לתמיכה פיזית קבועה. לדוגמה, מטופל קשיש בכיסא גלגלים עשוי להזדקק לעזרה בתנועה, או לדרוש התאמות שיעזרו לו להרגיש בנוח כאשר הוא במיטה. מלבד כוח פיזי, מטפלים צריכים גם להיות בכושר טוב, מכיוון שהם עומדים על הרגליים שעות ארוכות.

הרבה סבלנות

קשישים, ומטופלים בכלל, רוצים להרגיש שמבינים אותם ושהקול שלהם נשמע. אם הם מתקשים בביצוע משימות פשוטות, זה לא בהכרח אומר שהם לא רוצים לנסות להסתדר בעצמם. מטפלים מוכרחים לגלות סבלנות רבה, ובכך להעניק להם ביטחון לנסות לשלוט במשימות יום יומיות.

כמו כן, אנשים שסובלים מתסמיני אלצהיימר ודמנציה עשויים להפגין מגוון רגשות, כולל תסכול וכעס, ומטפלים צריכים להיות סבלניים כדי לנווט להרגיע אותם ולהצליח לתקשר.

מטפלים טובים מתאזרים בסבלנות הדרושה להענקת הטיפול הטוב ביותר האפשרי, תוך יצירת סביבה בטוחה.

הקשבה וכבוד

לא חסרים מצבים קשים איתם מתמודדים מטפלים מדי יום. טיפול ביתי דורש מהם להיות דרוכים, ערוכים וקשובים, על מנת לזהות את המצבים ולהתגבר על אתגרים שונים. לא משנה מה קורה, הם צריכים לכבד את המטופלים ולגרום להם להרגיש אהובים.

כדאי לחפש מטפלים שמסוגלים להישאר רגועים גם במצבים מלחיצים, ויודעים כיצד להעניק טיפול מותאם אישית על פי בעיות רפואיות וצרכים שונים. הם יצטרכו להתמודד עם שלל אתגרים ייחודיים, לקחת אחריות ולהפגין מיומנויות מרובות. 

אמינות וחמלה

יש הרבה מטפלים מיומנים, אבל כפי שאם כבר מבינים היכולת שלהם היא לא המדד היחיד של איכותם, אולי אפילו לא המדד החשוב ביותר. מטפלים טובים צריכים להיות מהימנים, מלאי חמלה ואמינים באופן טבעי. 

הם צריכים להיות מסוגלים להזדהות עם הצרכים של המטופלים שלהם, ולפעמים אף להציב אותם לפני הצרכים שלהם עצמם. כאשר הם בעבודה, הם צריכים להשאיר את הבעיות האישיות שלהם בצד. 

יכולות בישול

בהתאם להיקף הטיפול, מטפלים רבים צריכים לקחת על עצמם אספקטים שונים של ניהול משק הבית, בעיקר אם הם מתגוררים בו ועובדים מסביב לשעון. בין השאר, זה אומר שאתם צריכים לדעת לבשל ארוחה מזינה, בהתאם להעדפות ולמגבלות התזונתיות של המטופלים.

מטפלים אשר משביעים את רצונם של המטופלים שלהם, בכל הנוגע לבישול וניקיון הבית, מרגישים יותר בנוח עם האנשים אשר "פלשו" לביתם. זה מאפשר לשני הצדדים לפתח מערכת יחסית חמה, ובתקווה אפילו לשלב לאכול יחד ולהפוך לחברי נפש.

לסיכום

אנחנו בטוחים שאתם רוצים את הטוב ביותר עבור יקיריכם, וזה אומר שלא תתפשרו על מטפל או מטפלת פחות ממושלמים. אם תזהו את התכונות והמאפיינים עליהם דיברנו, ותרגישו שאתם יכולים לסמוך על המטפלים, אנחנו בטוחים שהטיפול יהיה מועיל וחיובי.

Nurse taking care of lady

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם:

המגזין

התמודדות עם קשיים בשאיבת חלב

הנקה היא חוויה מיוחדת ומתגמלת עבור רבות מאמהות. היא מאפשרת ליצור קשר עמוק עם התינוק, לספק לו את המזון הטוב ביותר עבורו וליהנות מיתרונות בריאותיים

קרא עוד »
דילוג לתוכן